Експерти: політики мають намір «захопити» Антикорупційний суд України

id-legalgroup.com

У своїй статті для інформаційного агентства «ZN.UA» експерти в галузі подолання корупції Анастасія Красносільська та Ірина Шиба інформують, що політичні діячі розробили план, згідно з яким, мають намір захопити Вищий антикорупційний суд (ВАС).

Першим кроком на шляху до досягнення мети стало усунення дійсно сильних претендентів на посаду суддів, які змогли довести свою неупередженість та незалежність. Таким чином, за допомогою Вищої ради правосуддя, такі судді як Лариса Гольнік та Віктор Фомін не змогли взяти участь у конкурсі, оскільки їм висунули дисциплінарні заходи. При цьому, такі ж заходи Рада може застосувати до будь-якого претендента.

Експерти відзначають, що тепер політики в конкурсі на посаду суддів у ВАС будуть робити акцент не тільки на представників старої судової системи, які довели свою відданість, але й на «сірих конячок», оскільки ті можуть ще стати в нагоді політикам для реалізації їх цілей.

Відзначається, що в конкурсі суддів у ВАС візьмуть участі й судді Майдану та навіть ті, хто допоміг їм залишитися при своїй посаді. Однак, експерти підкреслюють, що незважаючи на сильне бажання політиків провести в Антикорупційний суд суддів старої системи та незважаючи на дії ВРП, яка допомагає їм у цьому, шанси на те, що дані кандидати туди потраплять все ще незначні. Експерти пояснюють це тим, що такі претенденти не зможуть дати пояснення щодо очевидних проблем, пов’язаних з їх попередніми рішеннями або з майном. Таким чином, складно буде переконати міжнародних експертів в їх неупередженості та незалежності.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*