Екс-міністра оборони України звинуватили у державній зраді

Golos.ua

Юрій Луценко, генпрокурор України, проінформував у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» про те, що екс-міністр оборони Дмитро Саламатін, який займав цей пост у 2012 році, нині підозрюється у справі про держзраду та підриву обороноздатності держави.

Згідно з повідомленням генпрокурора, екс-міністр підозрюється у зловживанні службовим становищем, заволодінні чужою власністю, вчиненні державної зради з вигодою для Російської Федерації. А також у підриві держбезпеки, обороноздатності та економіки держави, що було наслідком дій, вчинених з метою витіснення нашої держави зі світових збройових ринків.

Крім цього, екс-міністр своїми діями зірвав ряд контрактів великих українських оборонних підприємств з Міноборони Іраку, в результаті чого наша країна зазнала втрат у 560 млн доларів. Як показують дані Київського інституту судових експертиз (КНДІСЕ), за період з 2012 по 2014, при Саламатіні та Лебедєві, які займали посаду міністра оборони, були списані 64 бронетранспортери «БТР-60», 98 бойових літаків, 292 танки, 16 вертольотів та 223 тактичні ракети.

Згідно з наявною інформацією, в 1999 році екс-міністр переїхав в Україну, і через 5 років став українським громадянином. Місце народного депутата від «Партії регіонів» у парламенті зайняв у 2006, а в 2010 чинним тоді президентом був призначений на пост голови держпідприємства «Укрспецекспорту». У 2012 році Саламатін був призначений міністром оборони, хоча опозиційні сили заявляли про наявність зв’язку між міністром і спецслужбами Російської федерації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*