ЄБА наполягають на поясненнях про заборгованість відшкодування ПДВ

Affluentcpa.com

Інформаційний портал «capital.ua.» інформує, що заборгованості з повернення ПДВ у поточному місяці вже досягли двадцяти мільярдів гривень, при цьому представники Європейської Бізнес Асоціації наполягають, що проблеми з’явилися ще в кінці 2018 року, про що свідчать сигнали від великих експортерів. Так, виконавчий директор асоціації Ганна Дерев’янко зазначила, що проблеми виникли ще в кінці минулого року, що стало тривожним сигналом для експортерів. На даний момент в ЄБА чекають пояснень від Міністерства фінансів, але, якщо проблема не вирішиться, то це питання буде винесено на рівень уряду.

Водночас, гендиректор ФРУ Руслан Іллічов зазначив, що у грудні низка експортерів почали сигналізувати про проблеми з поверненням ПДВ. Такі проблеми фіксувалися й до цього, проте протягом останніх років в структурі думали, що проблема зникла. Таким чином, Іллічов заявив, що має намір звертатися в уряд та Державну фіскальну службу.

У ДФС офіційних коментарів не дають, проте джерела відзначають, що проблеми з бюджетом безпосередньо пов’язані з провалами митних надходжень. Так, якщо з серпня по вересень відзначався один рівень надходжень, то до кінця року він значно скоротився, на даний момент така тенденція триває. Таким чином, в бюджеті країни з’явилася «діра» в 4,7 мільярда. Крім того, дану ситуацію обґрунтовують прийдешніми виборами та поділом ДФС на дві різні служби: митну та податкову.

Джерела також підкреслюють, що така ситуація пов’язана з ростом контрабанди та тим фактором, що на митницях зараз часто оформляють вантажі на 50% нижче ризику. Якщо раніше ніхто не міг допустити того, щоб вантажі оформляли нижче ризику, то зараз у всіх контрабандистів з’явилися «пільгові» умови.

Поряд з цим, лідер «Союзу захисту підприємництва» Доротич зазначив, що проблеми з відшкодуванням ПДВ фіксуються у малого та середнього бізнесу, при цьому, ці проблеми зумовлені низкою факторів. Приміром, спочатку тарифи на енергоносії в бюджеті прописувалися одні, а до кінця року, вони впали. Крім цього, планувалося й зростання імпорту, яке також не реалізувалося. Ще одна проблема має політичний характер та пов’язана вона, в першу чергу, зі зміною керівництва ДФС.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*