У Києво-Печерській лаврі спростували пропажу ікон

Lavra.ua

Митрополит Павло, який є настоятелем Києво-Печерської лаври, піддав критиці заяву Мінкульту про зникнення з території монастиря православних ікон. За словами митрополита Павла, ця історія була необхідна державній влади, щоб провести відбирання комплексу релігійних споруд на користь новоствореної Православної церкви України.

За твердженням митрополита УПЦ Моспатріархату, він не бачив ікон, про які йде мова в Міністерстві культури, і це були літографії (вид друкованої графіки).

Нагадаємо, що в кінці листопада минулого року Міністерство культури провело перевірку святинь Лаври вперше за три десятиліття. За підсумками цієї ревізії керівник Мінкульту заявив, що Києво-Печерська лавра позбулася деяких ікон.

Речник Міністерства культури Юлія Даценко 9 січня зробила заяву, що перевірка її відомством столичної Печерської Лаври не виявила десяти предметів, що становлять культурну цінність.

Нагадаємо, що належна Моспатріархату Києво-Печерська лавра, заснована в середині одинадцятого століття, є одною з найбільш значних православних святинь і внесена в список культурної спадщини міжнародної організації ЮНЕСКО.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*