Навчання в університетах України дорожчає з кожним роком

Theknowledgeexchangeblog.com

Як повідомила прес-служба Держаудитслужби, вартість отримання вищої освіти щорічно збільшується на 10%. У відомстві відзначили різницю цін на навчання в закладах вищої освіти з одним рівнем акредитації в залежності від міста, вдвічі та втричі.

У Держаудитслужбі нагадали, що до 2014 року протягом семирічного періоду вартість навчання не змінювалася і піддавалася лише незначному коригуванню.

Ревізії, проведені відомством, виявили низку порушень. В одному із закладів вищої освіти встановлена двопроцентна «націнка» для тих, хто навчається на платній основі, і ця різниця йде на рахунки місцевої профспілкової організації. Націнка визнана необґрунтованою.

Деякі навчальні заклади, за даними перевірки, знижують вартість навчання для залучення студентів через зменшення сплати комунальних послуг.

Держаудитслужба зазначає, що реальну собівартість навчання з конкретної спеціальності розрахувати неможливо, однак підкреслюється, що такого завдання не ставилося. А нормативні документи дозволяють встановити лише середню вартість.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*