Геращенко: в Україні створені штаби з організації масового голосування для фальсифікації виборів

Svaboda.org

Парламентарій ВРУ, член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко в ході ефіру телевізійного каналу «112» виступив із заявою про те, що правоохоронці будуть відкривати кримінальні провадження в тому разі, якщо в ході виборів будуть прийматися спроби віддавати голоси замість тих громадян, які виїхали в європейські країни. Дана заява була зроблена як коментар до питання про необхідність установи робочій групі при Міністерстві, в завдання якої входитиме фіксування порушень законодавства в ході виборів.

Депутат зазначив, що зараз члени виборчих комісій виступають з ініціативою щодо організації голосування за тих громадян, які покинули територію України, є навіть штаби з організації масового голосування. Таким чином, нардеп підкреслив, що він попередньо попереджає про те, що міністерство та Держприкордонслужба будуть мати всі необхідні відомості. Він підкреслив, що таким чином можливо буде встановити чи був той чи інший громадянин на українській території в день виборів. Якщо ж будуть зареєстровані випадки голосування за громадян, що виїхали, то правоохоронці відкриватимуть кримінальне провадження.

Поряд з цим, парламентарій зазначив, що така група потрібна не тільки, щоб не допустити порушень законодавства на виборах, але й для того, щоб запобігти тиску на кандидатів у президенти. Так, в ході засідання групи, було прийнято рішення створити гарячу лінію, куди могли б дзвонити представники політсил та інформувати про порушення закону. Такі відомості повинні бути відкритими. Крім того, будь-який з претендентів на пост президента може звернутися в поліцію, в тому випадку, якщо він відчуває, що йому загрожує небезпека. Якщо йому вдасться обґрунтувати свої підозри, то йому нададуть захист та охорону.

Геращенко розповів й про ініціативу створення методичних вказівок для членів виборчих комісій, які будуть містити в собі перелік можливих порушень в ході виборів та відповідальність, що передбачається за них.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*