У центрі Києва горить архітектурний пам’ятник

Bykvu.com

Інформаційне агентство «УНІАН» інформує, що активісти виступають із заявою, в якій відзначають архітектурну цінність будинку, розташованого в столиці недалеко від готелю Дніпро». Наразі там триває погашення пожежі, яка, до речі, виникла не вперше.

Колишній депутат міської ради Києва та активістка Олена Терещенко у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» інформує, що в центрі столиці вже не в перший раз горить стародавня будівля, творцями якої виступають відомі столичні архітектори Ніколаєв, Шварценберг, а також Рикачов. Наразі ця будівля є архітектурною пам’яткою Києва. Вона впевнена, що пожежа виникла внаслідок підпалу.

Крім того, Терещенко підкреслила, що будівля є великою цінністю, яка виступає прикладом ранньої забудови вулиці Грушевського, що майже не збереглася. Вона додала, що будівля має унікальні сходи, які поєднують дві центральні вулиці: Грушевського та Хрещатик. Крім того, садиба являє собою й приклад дореволюційної забудови, що проходила у багато етапів. Автором цього проекту є архітектор Ніколаєв, проте в його реалізації участь брали й інші.

Таким чином, на думку активістки, лише великий резонанс в суспільстві зможе стати на заваді зняття пам‘яткоохоронного статусу, а також на заваді ліквідації цієї будівлі.

Варто зазначити, що раніше повідомлялось, що у столиці на центральній вулиці сталася пожежа у відселеній триповерховій будівлі. Пізніше стало відомо, що співробітникам рятувальної служби вдалося локалізувати пожежу, наразі загроза розповсюдження вогню на інші будівлі – ліквідована.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*