В’ятрович: необхідно терміново перейменувати Дніпропетровську область

Wikimapia.org

Інформаційне агентство «УНН» інформує, що голова Українського інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» розмістив запис, в якому звернувся із закликом до усіх парламентарів Верховної Ради про завершення процесу зміни назви Дніпропетровської області. Так, він зазначив, що УІНП від самого початку виступав за ініціативу, відповідно до якої, назва Дніпропетровської області повинна була бути змінена. Варто зазначити, що натомість їй пропонувалось вибрати назву «Січеславська область».

Також він підкреслив, що інститут обґрунтував свою точку зору за допомогою низки факторів. По-перше, ця назва є дуже коректною, по-друге, саме така назва була запропонована представниками громадськості та, по-третє, така пропозиція була єдиною, яку подали для розгляду у комітет та ВРУ. Проте дана ініціатива так й не змогла знайти необхідної підтримки в парламенті, у зв’язку з чим, вона не була схвалена.

Пізніше був розроблений й президентський проект, що передбачав перейменування регіону на Дніпровську область, а вже пізніше – на Січеславську. Так, В’ятрович підкреслив, що є ймовірність, що жодна з запропонованих назв може не отримати необхідної підтримки, внаслідок чого, регіон й надалі буде мати назву «Дніпропетровська область».

Таким чином, голова УІНП підкреслив, що основним пріоритетом структури залишається завершення процесу декомунізації, в рамках якої необхідно перейменувати Дніпропетровську область. У зв’язку з цим, В’ятрович закликав організувати рейтингове голосування двох постанов, у підсумку якого буде обрана одна назва, що надалі й виноситиметься на голосування.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*