Монетизація житлових субсидій – це підкуп виборців напередодні виборів президента

Uarp.org

Андрій Рева, міністр соцполітики, 16 січня заявив, що уряд планує дещо змінити систему монетизації житлових субсидій. Даною зміною послужать виплати у готівковій формі з березня цього року. За попередніми підрахунками на місяць держава буде витрачати близько 6 млрд грн.

Кабінет міністрів затвердив це рішення на нараді у голови України Порошенко. На засіданні були присутні міністри, глава уряду, а також ряд зацікавлених організацій, серед яких була «Укрпошта», Пенсійний фонд, «Нафтогаз» та інші. За словами Міністра соціальної політики, дане рішення прийнято з метою визначення найбільш дієвого механізму. Згідно з нововведенням, особам, яким була призначена субсидія з жовтня минулого року, вже з березня буде виплачуватися субсидія у готівковій формі. Також буде запущено безготівковий механізм, у процесі якого жителі, які оформили документи на отримання соцвиплати після початку 2019 року, будуть отримувати кошти на спеціально створені рахунки. Засоби з даних рахунків будуть автоматично переводитися на рахунки комунальних підприємств. При цьому, якщо грошей буде недостатньо, громадяни зобов’язані будуть сплатити залишок в той же місяць. Люди зможуть отримати усю суму, і розпоряджатися нею на свій розсуд.

Повідомляється, що деякі експерти бачать в даній процедурі підкуп електорату напередодні виборів голови держави. Мілан Лєліч, журналіст, написав у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук», що в Адміністрації Президента усвідомили, що завдяки Томосу вибори не вдасться виграти, з цієї причини придумали інший хід. Хоча передбачається, що громадяни направлять кошти на оплату комунальних послуг, але швидше за все гроші будуть витрачені в розріз меті виплати.

Кореспондент Ростислав Шаправський також зазначив, що ймовірно, що власники субсидій не стануть оплачувати платежі, а витратять гроші на що-небудь інше, в результаті чого будуть лише зростати борги в облгазах, підприємствах теплокомунальної енергетики та інших комунальних підприємствах.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*