Кошулинський: має бути продовжений мораторій на продаж землі

Vybor.news

Руслан Кошулинський, колишній заступник голови парламенту в 2012-2014 роках, в ефірі телевізійного каналу «NEWSONE» заявив, що через невідповідність цін ринкових стандартів в країні необхідно продовжити мораторій на землю.

За словами екс-заступника голови Верховної Ради України, на даний момент землі, сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності у держави всього 26%. Вся інша частина знаходиться в обороті.

На даному етапі розвитку уряд Сполучених Штатів Америки почав активну політику скупки землі у приватних осіб, знаючи, до чого призведе факт наявності у приватних власників більшої кількості земель, ніж у держави. Наприклад, північний сусід США – Канада володіє 94% всіх земель.

Політичний діяч заявив, що дотримується думки, що мораторій, який фіксує відносини купівлі-продажу земель, сільськогосподарського призначення потрібно продовжити. Оскільки вважає, що в нашій державі немає ринку землі, а також ціни на неї абсолютно не відповідають стандартам ринку.

Відносно цін, політичний діяч зазначив, що 1 гектар родючих земель в Україні на даний момент оцінюється в 1 тис доларів, на той момент, як в Республіці Польща 1 га оцінюється в 5-7 тис доларів, при тому, що чорноземом вона не володіє. Також нагадаємо, що Республіка Польща відмовилася від подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом. Також яскравим прикладом є ще одна європейська держава Нідерланди, де 1 га землі досягає ціни від 30 до 40 тис доларів. Кошулинський додав, що після даних прикладів, має бути зрозуміло, чому українська влада наполягає на продажу сільськогосподарських земель України.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*