Верховна Рада схвалила перехід Української Православної Церкви у підпорядкування новоствореній ПЦУ

Dw.com

За новий закон про перехід українських релігійних громад до нової церкви, під назвою ПЦУ, проголосували сьогодні у Верховній Раді. Він стосується свободи совісті та релігійних організацій.

Подібну ініціативу вже намагалися ввести у ВР раніше, але так і не змогли просунути. Сьогодні прийнято вже новий закон. Суть його не змінилася — щоб підпорядкуватись до якоїсь релігійної громади, за це має проголосувати не менш як дві третини парафіян, так звані загальні збори. Також був змінений принцип реєстрації релігійних об’єднань, що мають статус юрособи.

Схвалили в першому читанні й проголосували про прийняття законопроекту в цілому 229 українських нардепів. Однак, голосувати їм довелося кілька разів, через те, що для прийняття цього закону потрібно зібрати хоча б 226 голосів.

Не голосували: “ОП в повному складі «(віддав свій голос «за» тільки один депутат з «Відродження”). З фракції БПП проголосували «за» 86 депутатів: від «Народного фронту» його схвалили 65 осіб, з «Самопомочи» Садового — 16 нардепів, від партії Ляшка — 17 представників, з «Батьківщини» — 9 чоловік, а також його схвалили 5 осіб, що належать до групи «Воля народу». Закон повинен буде набути чинності наступного ж дня після його опублікування.

Тепер рішення про перепідпорядкування церковної громади закріплюється підписами її представників, а після ухвалення вердикту про зміну підпорядкування починає діяти мораторій на відчуження майна цієї релігійної організації. Про це проінформував Віктор Єленський з «Народного фронту». У підсумку, після прийняття остаточної резолюції про зміну юрисдикції, організація повинна буде повідомити про дане рішення в якийсь центральний орган виконавчої влади або обласну організацію, яка здійснює державну політику у сфері релігії.

За законом, правда, передбачається, що та частина релігійної громади, яка буде незгодна з рішенням про «зміну влади», може створити свою, нову громаду, і навіть має право укласти договір про використання культового закладу. Фактично дуже складно собі уявити, що в одному храмі проводитиме службу й УПЦ і ПЦУ. Крім того виходить казус: у храмі на законних підставах зможе проводити служби будь-яка релігійна і псевдорелігійна організація, що має юридичний статус.

Колишній спікер ВР Володимир Литвин назвав проект документа спробою узаконити рейдерство в релігійній сфері. Він вважає, що фактично кілька десятків активістів тепер можуть приїхати в будь-який храм і передати його іншій організації. Для цього їм досить просто постояти там на службі. Після чого ці люди вже мають право займатися збором підписів і «перепідпорядкуванням» храму і церковного майна в іншу юрисдикцію.

Хай там як, але цей закон закладає фундамент для подальшого релігійного конфлікту. Конфлікту між конфесіями, який запущений тепер на державному рівні з метою зміцнення всього лише однієї певної політичної сили. Сьогодні ми почули вже нове формулювання для нового в країні явища: «державна політика у сфері релігії».

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*