Нардеп: суд Львова дозволив громадянам регіону використовувати російську мову

da-info.pro

Василь Німченко, який є нардепом ВРУ від «Опозиційної платформи – За життя», а також заступником голови ОД «Український вибір – Право народу», розповів, що судом Львова було прийнято задовільне рішення щодо клопотання, поданого представниками руху, про визнання незаконним одного з рішень Львівської облради. Зокрема, мова йде про мораторій на використання російськомовного культурного продукту в зазначеному регіоні.

Парламентарій підкреслив, що рішення, прийняте облрадою Львова, протиправне, а крім цього, дане рішення є вираженням відкритої русофобії. Поряд з цим, даний мораторій суперечить Конституції, оскільки порушує одне з її положень, присвячене використанню рідної мови громадянами.

Так, Німченко підкреслив, що представники місцевої влади в протистоянні російськомовному населенню, не зупинилися ні перед Конституцією, ні перед законодавством, ні перед міжнародним правом, у якому прописується, що нацменшини можуть безперешкодно використовувати рідну мову в культурній сфері, в іншому випадку, їх піддають дискримінації. Також депутат нагадав, що обласні ради інших регіонів також прийняли подібне рішення, яке є незаконним.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*