Польський суд визнав «антибандерівський» закон неконституційним

vzakone.in.ua

Інформаційний ресурс «Onet.pl.» інформує, що в цей четвер 17.01.19 польським Конституційним судом було прийнято рішення, яке стосується змін у «Законі про Інститут нацпам’яті РП», що був схвалений у січні минулого року.

Зокрема, мова йде про ту частину, яка присвячена «злочинам», що скоїли націоналісти України. Таким чином, КС визнав, що ці поправки суперечать Конституції. Варто також зазначити, що положення закону були оскаржені головою країни Дудою. Він наголошував, що низка понять, такі як «українські націоналісти» та «Східна Малопольща» не є точними.

Зазначається, що у суді роздивлялися положення закону, що прописані у 55 статті, яка присвячена українським націоналістам. Так, якщо хтось не визнає ті злочини, які, наприклад, скоювали бійці Української повстанською армією проти поляків за часів Другої світової, то правоохоронці могли відкрити проти нього кримінальне провадження. Закон прописує, що за порушення цієї статті передбачається штраф, або тюремне ув’язнення на трирічний термін.

Необхідно нагадати, що ще у січні минулого року нижня палата парламенту Польщі віддала свої голоси за проект закону щодо ІНП Польщі, де передбачалась кримінальна відповідальність, якщо, хтось не визнавав злочинів проти поляків, скоєних українськими націоналістами. Водночас, передбачалась й заборона на «бандерівську» ідеологію. Трохи пізніше даний законопроект без поправок прийняла й верхня палата польського парламенту.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*