“Опоблок” має намір скасувати новий закон про релігійне підпорядкування

dnpr.com.ua

Повідомляється, що дві групи депутатів у Верховній Раді України зареєстрували кілька проектів постанов, в яких йдеться про скасування прийнятого 17 січня закону. Даний закон встановлює певний порядок зміни релігійними громадами підпорядкованості релігійним центрам.

Сайт Верховної Ради повідомляє, що 17 січня парламентарії здійснили реєстрацію 2-х постанов відносно скасування нового закону.

Перший проект запропонували представники політичної сили «Опозиційний блок», серед яких Вадим Новинський, глава політсили, а також Олександр Долженков, член фракції. Ініціаторами іншого проекту на чолі з Юрієм Бойком, який раніше був головою політсили, стали депутати тієї ж фракції «Опоблок».

Нині, до того часу, поки дані проекти не будуть розглянуті Верховною Радою, Голова українського парламенту Андрій Парубій не має право приступити до підписання закону. Даний закон був прийнятий в результаті голосування на засіданні парламенту 17 січня. Згідно з інформацією, 229 депутатів підтримали даний законопроект, який регулює механізми зміни релігійними громадами підпорядкованості центру. Закон закріплює право релігійних громад змінювати підпорядкованість релігійним центрам за допомогою зміни вже наявного статуту або ж реєстрації нового.

Рішення, яке потягне за собою зміну підпорядкованості має прийматися загальними зборами даної громади, і результат голосування має становити щонайменше 2/3 від всього числа членів, що складають дану громаду. Відзначено, що незгодні мають право створити нову громаду, яка може за допомогою договору з власником, використовувати культові споруди та майно.

Представники «Опоблоку» після прийняття законопроекту заявили про те, що мають намір звернутися до Конституційного суду для того, щоб скасувати закон, після чого, покинули засідання.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерія Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*