Як жителів України грабують мікрокредитні організації

Superkasa.pl

Жителі України часто вдаються до послуг мікрофінансових організацій, так як вони дають їм швидкі кредити без застави. Однак часто такі кредити виявляються згубними для позичальників. Вся справа в тому, що в разі, якщо позичальник не встигає повернути кредит вчасно, кредитори відразу ж звертаються за “допомогою” до колекторів.

Журналісти одного з центральних телеканалів країни опитали боржників мікрокредитних організацій. Жертви «валютних ділків» стверджують, що сума заборгованості в подібних конторах подвоюється кожні кілька місяців. Одна з клієнток мікрофінансової організації “Компаньйон Фінанс” розповіла про те, що свого часу позичила у подібної компанії 6 000 гривень. Через кілька місяців вона була повинна вже 14 000. Коли сума ще раз подвоїлася, клієнтка злякалася, і відшкодувала повну суму боргу.

Однак компанія не надала їй довідки про закриття кредиту. Таким чином, кредит хоч і з нульовою сумою, залишився не закритим. Вже через шість місяців їй зателефонували з відділу стягнення, і назвали шокуючу суму в 100 000 гривень боргу.

З вимогами негайно повернути «борг» колектори дзвонили не тільки їй, але і її батькам, які перебувають на державній службі. Вони почали погрожувати клієнтці, арештом у випадку, якщо вона не поверне весь борг. Як з’ясувалося, колекторське агентство “Фактор”, яке придбало боргові зобов’язання у мікрокредитної організації “Компаньйон Фінанс” , не має свого офісу і зареєстровано в звичайному житловому будинку.

Деякі компанії йдуть іншим незаконним шляхом. Наприклад, можна стати боржником компанії «Moneyveo», навіть не знаючи про це. У таку ситуацію потрапив власник компанії “Drone.UA”Валерій Яковленко. “Боржник” не здогадувався про свій борг до тих пір, поки не отримав листа, в якому значилося, що він заборгував 9000 грн. Невідомі особи, використовуючи його персональні дані, оформили на нього кредит в мікрофінансової організації «Moneyveo». Валерій негайно звернувся в поліцію і заявив про шахрайство. І ось вже через кілька днів йому вдалося позбутися «боргів». Подібні випадки – не рідкість. Багато людей, що потрапили в подібні ситуації, звертаються в поліцію, проте поліція не завжди в силах допомогти. Для відкриття справи необхідні документи, які мікрофінансові організації часто не хочуть надавати боржникам. А без цих документів у правовому аспекті поліція безсила.

Юрист Вікторія Гапоненко розповідає, що в Україні не існує офіційного поняття «колектор». Зазвичай дану діяльність здійснюють не зареєстровані особи, які займаються вимаганням “боргів”у звичайних громадян. Стандартна ставка компанії, на перший погляд, оптимістична: всього 1.85% в день. Однак це аж 676% в рік. Щоб захистити себе, вона рекомендує звертатися за кредитами в великі банки, а також вчасно розраховуватися за зобов’язаннями. Це позбавить вас від значних неприємностей, і допоможе зберегти ваші гроші.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*