Глава ПЦУ Епіфаній заявив, що його структура не підпорядковується Варфоломію

24tv.ua

Епіфаній, який є предстоятелем нової об’єднаної Православної церкви України, оголосив, що його церква не знаходиться в прямому підпорядкуванні у Патріархату в Стамбулі. Така заява прозвучала від Глави церкви в місті Черкаси на урочистому відкритті нового пам’ятника митрополиту Василю Липківському.

Епіфаній заявив, що багато його опоненти заявляють, що автокефалія нової церкви не є справжньою і що ПЦУ підпорядкована патріархату, що знаходиться в Стамбулі, але насправді це не так. Докази цьому можна знайти в документі під назвою Томос. В ньому якраз написано, що нова об’єднана структура являє собою структуру автокефальну, а вона іменується церквою Святої України (СЦУ). У Томосі чітко згадується, що ми тепер займаємо 15-е місце серед наших сестер — інших помісних церков.

Епіфаній також підкреслив, що вірить у визнання, яке ми незабаром отримаємо від інших православних церков планети. Тоді наш автокефальний статус буде визнаний і іншими структурами світового православ’я. Глава церкви зазначив, що автокефалія — це насправді величезна відповідальність.

Предстоятель також сказав, що він отримав цей Томос з рук Варфоломія — так розпорядився Господь — але він отримав цей дар від імені всіх православних жителів нашої країни, які чекали цієї знаменної події та творили молитву, щоб наблизити цей урочистий момент. Епіфаній вважає, що ми отримали саме те, до чого прагнули наші з вами предки.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*