МОЗ України: ми проводили й будемо проводити трансплантацію органів

Unian.net

Під час «Години запитань» до Кабінету міністрів, який проводиться в парламенті, заступник керівника МОЗ Павло Ковтонюк заявив, що в країні операції з трансплантації не припинені та не піддалися блокуванню.

Чиновник нагадав, що діє Закон про проведення операцій з трансплантації органів, який має юридичну силу. Його нова редакція, за словами Ковтонюка, передбачила нову систему роботи з електронним реєстром операцій і вводить нову модель фінансування. При цих нововведеннях певні норми можуть потребувати відстрочки, які, підкреслив Ковтонюк, тимчасово регулюються Урядом, що дозволяє Міністерству охорони здоров’я продовжувати роботу в цьому напрямку.

Заступник в.о. Міністра також повідомив, що послуги зі створення електронного реєстру операцій у сфері трансплантології вже закуплені, як і медобладнання для установ, які готуються до перших операцій.

Ковтонюк попросив Верховну Раду провести зміни, які продовжать окремі положення, необхідні для трансплантології. Він висловив надію, що профільний парламентський комітет розгляне проект і узгодить його, щоб якомога швидше винести його в зал засідань.

Він також просив «не нагнітати» побоювання медпрацівників відносно того, що вони нібито порушують якісь норми при проведенні операцій по трансплантації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*