Глава МЗС ФРН запропонував допомогу Києву після старту «Північного потоку-2»

polit.info

На прес-конференції керівника Міністерства закордонних справ Німеччини, проведеної спільно з українським колегою, Хайко Маас заявив, що його країна не вважає магістральний газовий трубопровід «Північний потік-2» політичним проектом.

Голова німецького МЗС нагадав, що в цей проект будівництва, крім підприємств з ФРН, залучені компанії з інших країн Європи.

Міністр підкреслив, що після закінчення прокладання газопроводу з Росії до Німеччини, газовий транзит через нашу країну повинен залишитися дієвим. Також Маас заявив, що Федеративна Республіка Німеччина готова надати Україні допомогу, створивши консорціум для управління національною газотранспортною системою.

Маас повідомив, що на поточний момент є шість компаній, які оголосили свою готовність увійти до складу цього консорціуму. Він також послався на Росію, де його запевнили в збереженні транзиту «блакитного палива» через Україну.

В Україні та західних країнах, які є її партнерами, включаючи Сполучені Штати, неодноразово відзначали політизованість проекту «Північного потоку-2», висловлюючи занепокоєння майбутньою появою у Кремля такого інструменту тиску на європейські держави.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*