Аграрії України можуть припинити вирощувати гречку

pershyj.com

Інформаційне агентство «УНН», посилаючись на підсумки опитування серед «Всеукраїнської Аграрної Ради», інформує, що в Україні аграрії стрімко скорочують чисельність посівів гречаної крупи. Причиною цьому став імпорт гречаної культури низької якості з Росії.

Так, учасник Ради Микола Малієнко підкреслив, що в минулому році аграрії зменшили посіви крупи майже у два рази, а в поточному році, вони взагалі вирішили відмовитися від вирощування крупи, оскільки це невигідно. Він зазначив, що зараз на український ринок надходить крупа з РФ, яка має досить низьку якість, а ціна її досягає десяти з половиною тисяч гривень за тонну. Однак наші аграрії повинні продавати крупу за ціною в сім тисяч за тонну, щоб утриматися на ринку. Таким чином, витрати на виробництво перевищують прибуток.

Заступник керівника ВАР Денис Марчук зазначає, що, згідно з інформацією Міністерства агрополітики, вітчизняні аграрії в минулому році також скоротили виробництво гречаної крупи в порівнянні з 2017 роком. Так, скорочення відбулося на 30%.

Поряд з цим, зазначається, що скорочення виробництва гречки може відбитися й на українській галузі бджільництва. Даний фактор обумовлюється тим, що аналогів заміни цієї культури як медоноса немає. Поряд з цим, є ризики, що Україна може стати імпортером даної культури. Якщо не вжити низку заходів, які обмежать імпорт крупи з Російської Федерації, то наші аграрії й надалі зменшуватимуть посіви, що призведе до того, що Україна імпортуватиме гречку, замість вирощування власного продукту.

Також в аграрному раді підкреслили, що вживання гречки з Російської Федерації є дуже шкідливим, оскільки така крупа потрапляє в нашу країну за допомогою тіньових схем.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*