Патріарх Філарет: українські Лаври потрібно повернути з-під управління УПЦ МП

24tv.ua

Екс-глава УПЦ КП та почесний патріарх нової Православної церкви України Філарет у своєму інтерв’ю «Телевізійній службі новин» повідомив умови, при яких можливо повернути Києво-Печерську та Почаївську Лаври. Відзначимо, що зараз дані церковні будівлі знаходяться під управлінням УПЦ МП.

Філарет впевнений, що в даній ситуації потрібно використовувати лише ті методи, які не суперечать законодавству, при цьому, не можна вдаватися до насильства. Він нагадав, що парламент України розробив механізм, відповідно до якого, громадяни можуть перейти в УПЦ. Для того, щоб його реалізувати, суспільство має зібрати братію.

Водночас зазначається, що, якщо вони муситимуть перейти в РПЦ, а вони відмовляться, то в такому випадку їх буде позбавлено права юридичної особи. Якщо ж даного права немає, то вони будуть позбавлені багато чого, в тому числі й Лаври.

Церковнослужитель також зазначив, що назва ПЦУ є неправильною. На його думку, помісна церква повинна називатися «Українська православна церква». Назва ж нової церкви – це лише неправильний переклад.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*