Генпрокуратура України: неповнолітніх буде заборонено притягати до кримінальної відповідальності

Ekhokavkaza.com

Мін’юст спільно з Генпрокуратурою зайнялися проектом, який передбачає відміну притягнення особи, яка не досягла повноліття, до кримінальної відповідальності через скоєння нетяжких правопорушень.

Як повідомив керівник Генпрокуратури Юрій Луценко під час підписання спільного з Міністерством юстиції наказу, співробітник прокуратури відповідно до цього пілотного проекту повинен буде повідомити неповнолітній особі про інший варіант, при якому кримінальне переслідування замінюється укладенням угоди. Для цього неповнолітній підозрюваний в скоєнні злочину повинен заявити про визнання ним провини, і дати згоду на свою участь в цій програмі.

Підсумки проходження неповнолітнім учасником програми будуть враховуватися в суді, в разі, якщо для звільнення від кримінальної відповідальності є підстави.

Юрій Луценко навів конкретний приклад вчинення злочину у вигляді дрібної крадіжки, коли шістнадцятирічний тинейджер вкрав гаманець у відвідувача магазину, в якому було півтисячі гривень. Замість трьох років перебування в місцях позбавлення волі, при примирення сторін, каятті правопорушника та в разі першого випадку порушення закону, кримінальну справу буде закрито.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*