Томіленко: влада України усвідомлено залишає безкарними напади на журналістів

Mk.gov.lv

Керівник Нацспілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко виступив із заявою про те, що чинна влада навмисно робить спроби уникнення серйозного покарання для нападників на представників засобів масової інформації. Він зазначив, що в рамках свободи слова та випадків нападу на кореспондентів в нашій країні, ми стикаємося з системною безкарністю та відсутністю прецедентів покарання.

Лідер НСЖУ підкреслює, що протягом останніх років стали піднімати питання про те, що в Україні зловмисники, які нападають на представників ЗМІ, залишаються без необхідних запобіжних заходів. До того ж, пізніше увагу до даного питання стали залучати й за допомогою міжнародних майданчиків. Однак, в ході цього стало зрозуміло, що українська влада свідомо прийшла до рішення, згідно з яким, випадки нападу на кореспондентів повинні залишатися безкарними. Так, політичним діячам вигідно, щоб у представників ЗМІ залишався страх, оскільки тоді, політики зможуть використовувати механізми тиску.

Таким чином, якщо журналісти й далі будуть боятися, то в країні буде відзначена тенденція самоцензури. Як результат, в будь-яких передвиборних баталіях, будь то вибори президента або парламенту, на телевізійні канали або ж на окремих кореспондентів можна чинити більший тиск.

Крім цього, слід підкреслити, що кореспондент Василь Муравицький зазначив, що зараз в країні за мирну діяльність журналіста можна отримати тюремне ув’язнення. При цьому, журналісти просто виконують свою роботу, вони висловлюють свої думки. Так, Муравицький зазначив, що йому повідомили про підозру у створенні терористичної групи.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*