Депутат ВРУ: в Україні грубо порушуються права людини

Svoboda.nom.si

Прес-центр «Опоблока» в соціальній мережі «Фейсбук» розмістив інформацію, відповідно до якої, нардеп ВРУ та голова політсили Вадим Новинський в Парламентської асамблеї Ради Європи, виступив із заявою про те, що в Україні порушують низку положень Конвенції прав людини.

Зокрема, нардеп зазначив, що в країні порушується право громадян на вільне віросповідання, а також він підкреслив, що світська влада втручається в духовну сферу. При цьому, подібного роду втручання набуло систематичний та масовий характер. Обґрунтовується така ситуація тим, що інститути держави активно сприяли створенню Православної церкви України.

Новинський підкреслив, що влада прямо та грубо надавала втручання в релігійну сферу, при цьому, дискримінації піддалася й Українська православна Церква. Він нагадав, що наприкінці минулого місяця в парламенті затвердили закон, відповідно до якого, УПЦ повинна поміняти своє найменування та змінити статут. При цьому, важливим є й той факт, що інших конфесій даний закон не торкнувся. Таким чином, є всі підстави говорити про дискримінацію УПЦ.

Крім цього, представник «Опоблока» відзначив й грубі порушення процедур, передбачених Конституцією, в ході затвердження ще одного закону, який суперечить Конвенції Європи з прав людини. Даний закон фактично робить легальною процедуру захоплення церковних будівель УПЦ. При цьому, Новинський підкреслив, що такі захвати відбуваються мало не кожен день, а влада ставить під загрозу діяльність УПЦ, тим самим позбавляє своїх громадян права на свободу віросповідання.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*