Основні провали Порошенко як президента України

www.obiectiv.info

Експерт у сфері політології, а також голова Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик у своїй колонці в інформагентстві «Главред» інформує, що президентство Порошенко поступово приходить до кінця, у зв’язку з цим, він виділив основні помилки чинного голови України, які він зробив на своїй посаді. Так, на думку експерта, їх п’ять.

Перша помилка полягає в продовженні військових дій. Політолог зазначив, що президенту так й не вдалося виконати одну з перших своїх обіцянок – завершити війну. Однак експерт вважає, що на те є свої причини. Так, хто б не очолив країну, він би не зміг покласти край війні у 2014 році.

Другий провал полягає в тому, що в ході президентства Порошенко, успіху у сфері подолання корупції, а також в процесі очищення влади зафіксовано не було, оскільки люстрацію в країні так й не завершили, а влада залишилася неочищеної. Крім цього, серйозною проблемою країни донині залишається корупція, яка підриває авторитет країни на міжнародній арені.

Третім провалом Порошенка є те, що змін у правилах гри в політиці зафіксовано не було. Зазначається, що напередодні виборів ми знову опинилися в такій ситуації, коли той, хто переможе на виборах отримає все, а той, хто програє – закон. Так, Порошенко не тільки нічого не зробив для того, щоб змінити правила гри, навпаки, він їх і знищив.

Поряд з цим, під час правління Порошенко був втрачений й творчий потенціал громадянського суспільства. Активістів Майдану так й не залучили до управління країною, що призвело до того, що зараз вся та динаміка та бажання людей брати участь у держуправлінні, зійшли нанівець.

І, нарешті, завершальним провалом стали прорахунки у зовнішній політиці держави. Так, основним пріоритетом чинного президента стало створення кола друзів нашої країни. Після цього, докладалися зусилля для збереження цього кола та для створення коаліції проти РФ. При цьому, експерт вважає, що на таке становище більшою мірою вплинула сприятлива політична кон’юнктура, а не сам лідер.

Таким чином, експерт думає, що Порошенко став для країни величезним розчаруванням. Він додав, що правлінням Порошенко можна схарактеризувати втраченими можливостями та втраченими надіями.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*