Нардеп: причини блокування законопроекту про адвокатуру України

Kiev.zagranitsa.com

Парламентарій ВРУ Вікторія Пташник в ефірі вітчизняного телевізійного каналу «Прямий» виступила із заявою, в якій відзначила, що законопроект, присвячений адвокатурі та діяльності адвокатів, блокується у ВРУ. На її думку, така ситуація обґрунтовується тим, що керівництво адвокатського самоврядування має намір зберегти владу у всіх областях.

Вона також зазначила, що одним із найважливіших положень даного законопроекту є той факт, що передбачає децентралізацію у самоврядуванні адвокатів. Таким чином, повноваження центру будуть передані адвокатам у регіонах. Саме цей факт і є найболючішою точкою для керівництва адвокатури, яке не має наміру втрачати свою владу та свій вплив.

Водночас, депутат зауважила, що блокування даного законопроекту також має й фінансову основу. Так вона розповіла, що, якщо поспілкуватися з адвокатами, що працюють у регіонах, то можна дізнатися, що навіть адвокатський іспит має свою ціну, проте така ситуація є недопустимою. Пташник підкреслила, що деякі люди можуть непогано на цьому заробити, тому вкрай важливо прийняти цей законопроект, аби зупинити подібну практику.

Варто нагадати, що ще восени минулого року голова України Порошенко вніс на розгляд парламенту законопроект про адвокатуру, де пропонувалося розширити права адвокатів та прописати гарантії їх діяльності. Правовий Комітет ВРУ виніс позитивне рішення щодо даного проекту закону та дав рекомендації прийняти його в першому читанні. Також даний проект підтримали й низка міжнародних організацій.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*