Євросоюз зацікавлений у постачанні корисних копалин та сировини з надр України

moydom.media

Інформаційне агентство «РБК-Україна» посилаючись на профіль Держгеонадр в соціальній мережі «Фейсбук», інформує, що наші геологи спільно з колегами з Європи проявили інтерес до співпраці в галузі впровадження спільного проекту «SCREEN». Такі відомості з’явилися після зустрічі керівники Держгеонадр Олега Кирилюка та представника Європейської Комісії, економічного геолога Гюнтера Тіеса.

Так, Тіес поділився інформацією про те, що саме змусило його нанести візит в нашу країну. Він зазначив, що на даний момент є проблема, яка пов’язана з поставками критичної сировини на промислові потреби Європейського Союзу. Таким чином, європейські країни повністю залежать від поставок низки рідкісних корисних копалин. Перед тим, як представник ЄК прибув в Україну, був проведений аналіз потреб Європи у споживанні сировини. В рамках даного аналізу було встановлено, що Євросоюз гостро потребує у критичній сировині, яка є на українській території. У зв’язку з цим, європейсько-українська співпраця в ході «SCREEN» є важливою для європейських країн, оскільки вона зможе ліквідувати їх залежність від КНР. Також член ЄК зазначив, що зараз основні імпортери ЄС стали вводити різного роду обмеження на поставки сировини, серед яких додаткові податки та ембарго.

Водночас, голова Держгеонадр розповів про готовність співпрацювати з Європою. Крім того, Кирилюк підкреслив, що після того, як в країні відкрили геологічні дані, інтерес до українських копалин виявили й низка азіатських держав, серед яких Японія та Китай. Основне прохання відомства у співпраці з Європою полягає в залученні спецпідприємств для того, щоб можна було отримати екологічно чисті та енергоефективні технології. Саме вони надалі й вплинуть на розвиток промисловості, яка об’єднає Україну та Європу.

Також Кирилюк зазначив, що, якщо зазначений проект буде мати успіх при реалізації, то подібну практику можна буде поширити й на інші родовища, що відіб’ється на економічній співпраці України та ЄС.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*