Українське скіфське золото з Криму знаходиться на збереженні в Амстердамі

dosug.md

Представники України провели перевірку колекції історичних артефактів, відомих як «скіфське золото». Це стало відомо з документів розпорядження Уряду про закупівлю послуг у сфері юриспруденції на поточний рік.

У документації повідомляється, що колекція стародавніх коштовностей зберігається на складській території музею Алана Пірсона, залишаючись в Нідерландах до фіналу апеляційних судових слухань.

З проханням перевірити збереження колекції до влади Королівства Нідерланди звернувся український юридичний радник, після чого була отримана відповідь, що всі музейні контейнери мають пломбу і зберігаються надійним способом, періодично проходячи подібну перевірку.

Нагадаємо, що в жовтні 2016 року амстердамський Окружний суд виніс рішення повернути Києву всі музейні експонати з Криму, які на момент анексії експонувалися в європейській країні. Однак рік потому представники анексованих кримських музеїв подали апеляцію, на який Україна дала свій відгук навесні минулого року. Суд в Амстердамі приступить до розгляду справи одинадцятого березня поточного року.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*