Світова спільнота відреагувала на політичну кризу у Венесуелі

Cfr.org

У Венесуелі ще 10.01.19. пройшла інавгурація глави країни Ніколаса Мадура, який займає президентське крісло вже другий термін. Однак результати виборів, на яких переміг Мадуро, спричинили масові протести та заворушення. Парламент Венесуели назвав президента узурпатором та оголосив спікера Хуана Гуайдо новим головою держави. Більшість країн континенту, серед яких Аргентина, Бразилія, Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Гватемала, надали підтримку даного рішення. Крім того, подібне рішення було оголошено й в Сполучених Штатах.

Поряд з цим, в європейських структурах також підтримують опозиціонера та голову парламенту країни Гуайдо. Таку позицію висловили представник Євросоюзу в питаннях зовнішньої політики Федеріка Могерини, а також голова Євроради Туск.

Однак слід зазначити, що не всі держави згодні з рішенням венесуельського парламенту та не визнають його спікера новим президентом країни. Таку позицію висловила Мексика, де вважають, що оголошення Гуайдо президентом – це ніщо інше, як захоплення влади.

Крім Мексики, такої ж позиції дотримується Російська Федерація, Куба та Туреччина, які висловили підтримку та солідарність президенту Мадуро.

Також підкреслимо, що голова оборонного відомства країни Володимир Падріні Лопес підкреслив, що армія не визнає нового президента, проголошеного в парламенті. Дані відомості розміщені в його профілі в «Твіттер».

Сам же Мадуро розповів, що розриває дипломатичні відносини з США, причиною стало визнання Білого Дому Гуайдо головою Венесуели. При цьому, варто відзначити, що з іншими країнами розрив відносин не передбачено. Варто підкреслити, що в ході протестів 16 громадян загинули, а ще 152 – були арештовані.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*