Мінсоцполітики України: завищені платіжки за газ є незаконними, платити по них не треба

Vesti-ukr.com

Андрій Рева, який обіймає посаду Міністра соціальної політики, оголосив на всю Україну, що люди мають повне право не платити за природний газ за завищеними цінниками, які багато отримали в січні. На його глибоке переконання, газорозподільні компанії незаконно нарахували ці завищені суми.

Про це Рева розповів на каналі «112 Україна» у «Вечірньому праймі». Міністр при цьому уточнив, що мова йде саме про платіжки за блакитне паливо за відсутності лічильників, у разі, коли газ використовувався виключно для приготування їжі. Рева нагадав, що споживачі газу діляться на три групи. В першу входять ті, хто має лічильники й використовує газ для будь-яких цілей: підігрів води, опалення, готування. У другу групу входять ті, хто на 75-80% забезпечений приладами обліку — вони користуються газом для опалення, а також для підігріву води. У третю групу потрапляють споживачі, які використовує блакитне паливо лише для приготування їжі. Ця група є найчисленнішою і споживає лише від 6% до 8% всього газу в країні — прилади обліку відсутні у цих людей.

У тариф на газ для останньої групи вже закладена ціна на лічильники, які газорозподільні компанії повинні були встановити людям, але цих лічильників немає. Тобто на приладах заощадили, а з людей зайві гроші вирішили все-таки взяти. Тому ті громадяни, які вже перерахував гроші, за завищеним тарифом, зобов’язані вимагати повернення коштів – вважає Рева.

При цьому ми знаємо, що НКРЕКП, підконтрольна чинному президенту, раніше вже наполягало на тому, що оплачувати доведеться все до копійки. Так що отримати гроші назад, схоже, буде дуже складно, так само як і довести свою правоту. Виходить, що в країні по суті склалася ситуація двовладдя, в якій заручником цієї ситуації опинилися, як зазвичай, прості українці. Адже за ці завищені платіжки садити у в’язницю нікого не збираються.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*