ПАРЄ офіційно визнала захоплених Росією військовослужбовців України військовополоненими

Volynua.com

У тексті резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи міститься офіційна вимога, спрямована на адресу Кремля, поводитися з українськими моряками, які утримуються за ґратами, як з військовополоненими. «За» ухвалення резолюції голосували сто три делегати, шістнадцять осіб утрималися, три віддали свої голоси «проти».

Асамблея закликала російську владу негайно звільнити українських військових моряків, надати їм допомогу у сфері медицини та права, надати консула та поводитися з ними відповідно норм міжнародного права, включаючи Женевську конвенцію.

ПАРЄ також висловила занепокоєння у зв’язку з ескалацією напруженості між Москвою та Києвом в районі Керченської протоки та Азовського моря. Обидві держави, як закликає резолюція, повинні уникати кроків, які загострять юридичні суперечки між ними та створюють загрозу регіональній безпеці.

Також резолюція підтримала ініціативу Французької Республіки та ФРН про організацію моніторингу «третьою стороною» по свободі навігації в районі Керченської протоки.

Нагадаємо, що 25 листопада минулого року прикордонники РФ атакували три кораблі ВМСУ, захопивши їх разом з екіпажами. В ході агресивних дій було поранено шість українців, один з кораблів зазнав умисного навалу. На даний момент захоплені команди військових моряків знаходяться під вартою в СІЗО Москви.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*