Янукович заочно засуджений до 13 років ув’язнення

Vybor.news

Київський Оболонський районний суд виніс вирок екс-президенту 24 січня, як писали раніше. В результаті суд призначив запобіжний захід у вигляді 13 років тюремного ув’язнення.

Повідомляється, що судом було відхилена стаття, яка стосується сприяння з метою зміни державних кордонів. Дана стаття теж інкримінувалося екс-президенту. Але оскільки переконливих доказів того, що В. Янукович знав про мету Росії, відносно насильницького приєднання Криму, не було надано, стаття була відхилена.

Крім цього судовим органом була відмічена відсутність переконливих доказів відносно того, що дії Януковича або його висловлювання були спрямовані на зміну державних кордонів України. Тому суд зупинився на запобіжному заході терміном на 13 років, хоча прокуратура вимагала призначення більш важкого покарання строком на 15 років. Також повідомляється, що Янукович зобов’язаний оплатити процесуальні витрати сумою в 98 тис. грн.

Згідно з вироком, насильницьке приєднання Криму Російською Федерацією відзначено як акт агресії, а дії екс-президента – пособництво Росії.

Відзначено, що сторона захисту наполягала на невинності Януковича, а також що насильницьке приєднання Криму РФ це наслідок дій нового керівництва держави та Євромайдану.

У свою чергу, адвокат Януковича заявив, що апеляція відносно оскарження вироку буде подана в найближчі дні.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*