Старт «секретного плану» Венесуели після дзвінка з Вашингтона

telegra.ph

Лідер опозиційних сил Венесуели Хуан Гуайдо прийняв рішення проголосити себе головою цієї південноамериканської держави після того, як йому подзвонив Майкл Пенс, який обіймає посаду віце-президента Сполучених Штатів. Про це розповіло видання The Wall Street Journal. Як повідомляється в статті, Пенс запевнив співрозмовника в підтримці своєї країни.

З посиланням на власні джерела американське видання повідомило, що віце-президент Сполучених Штатів пообіцяв венесуельському опозиціонерові, що якщо він забере президентські повноваження у президента Ніколаса Мадуро, то офіційний Вашингтон підтримає Гуайдо, пославшись на одну зі статей Основного закону Венесуели.

Дзвінок відбувся в ніч перед тим, як Хуан Гуайдо проголосив себе президентом. Розмова між ним і віце-президентом США запустив план, який таємно розроблявся кілька тижнів поспіль. Це передували переговори між високопоставленими американськими політиками і венесуельськими опозиціонерами.

Президентські вибори 2018 року в Венесуелі, переможцем яких був названий чинний глава цієї держави Ніколас Мадуро, викликали протест з боку ряду західних країн і хвилювання всередині країни. Група венесуельських військовослужбовців 20 січня влаштувала путч, проте після його успішного придушення на вулиці вийшли сотні тисяч венесуельців, які протестують проти наступної президентської каденції Мадуро.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*