Мінекономіки: продаж українських держпідприємств – це утопія

Vse-sekrety.com

Максим Нефьодов, перший заступник голови Мінекономіки України, в інтерв’ю для суспільно-політичного видання «dt.ua» повідомив, що у відомстві вважають головною проблемою феномена великої приватизації у країні – це відсутність попиту на більшу кількість об’єктів цієї самої приватизації.

Нефьодов повідомив, що приватизація у державі є великою проблемою, навіть глибше, ніж уявлення більшості про недобросовісних політичних діячів, які не бажають продавати держмайно через так званого популізму або власних інтересів, зокрема корупційних. Всім відомо, що на більшій кількості держпідприємств наживаються посередники, та їх діяльність є нелегальною, про що свідчать безліч кримінальних проваджень від Національного антикорупційного бюро, а також Генеральної прокуратури. Але основною проблемою є те, що ніхто не хоче купувати підприємства, які продаються державою.

Максим Нефьодов зазначив, що в Україні багато років твердили про священність держмайна, яке не можна нікому віддавати. І нині це призвело до відсутності попиту на більшість підприємств, які готова запропонувати держава для приватизації. В основному ці об’єкти є містоформувальними, а їх продаж за безцінь можна прирівняти до політичного самогубства.

На даний момент Україна має низку підприємств, які не готові до передачі приватній особі, але теоретично все ж підготувати їх можна. Для цього буде потрібно розібратися з кредиторами, вигнати осіб-посередників, а також завершити судові процеси. Але, на думку Максима Нефьодова, це є утопією, оскільки в України на даний момент немає ресурсів, як кадрових, так і фінансових, щоб займатися цим процесом. Саме з цієї причини держава має можливість займатися тільки декількома найбільшими об’єктами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*