МОЗ України-Ляшко фейкомет і панікер

znaj.ua

У Міністерстві охорони здоров’я дали відповідь на відео, яке опублікував голова радикалів Олег Ляшко. На відео лідер партії прищеплюється від кору та вказує на відсутність вакцини. У відомстві зазначили, що Ляшко відкрито маніпулює даними та ставить під загрозу питання нацбезпеки – вакцинацію.

У Міністерстві спростовують низку висловлювань депутата. Так, зазначається, що посади головного інфекціоніста, якого згадував радикал, в державі не існує з 2017 року. При цьому, вакцину слід шукати в комунальних закладах охорони здоров’я, а не у головлікарів. До того ж, МОЗ не забезпечує вакцинами приватні медустанови.

Крім цього, у відомстві зазначили, що заява Ляшка про вакцини «по блату» – неправдива. Зазначається, що постачання вакцин здійснюються за процедурою, яка передбачається законом. Всі щеплення проходять відповідно до календарного плану, при цьому, всі діти, а також дорослі з групи ризику (військовослужбовці, студенти, викладачі, медичні співробітники) можуть зробити пропущену вакцинацію абсолютно безкоштовно. Крім того, прищеплюють й тих, хто контактував з людьми, які хворі на кір. Таким чином, процедура вакцинації є повністю прозорою.

Також звертається увага на те, що вакцинація – це плановий захід, зробити в екстреному порядку їх можна тим, хто контактував з хворими та тільки за рекомендацією лікаря. Нардеп підкреслив, що прищепили його практично опівночі, що грубо порушує норми медичних установ. Крім того, заяви про відсутність вакцини або про її низьку якість також не відповідає реальності, оскільки купувалася вона коштом бюджету України дитячим фондом ООН. Якість ліків підтвердила Всесвітня організація охорони здоров’я.

Висловлювання нардепа про те, що в столиці від кору померли семеро людей – теж є фейком. У міністерстві заявляють, що по державі за перший місяць цього року зафіксувати 11 тисяч 757 випадків захворювань на кір, проте ніхто ще не помер ні в Києві, ні в інших регіонах.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*