Дипломат: Україна і Туреччина створюють спільну історичну правду

Dw.com

Прес-секретар українського дипломатичного відомства в Туреччині Богдан Коноплястий зазначив, що між двома країнами суперечок немає, однак є низка моментів, які вимагають коректування. Як зазначається, одним з таких моментів є інцидент з усипальницею дружини турецького султана Сулеймана – Роксолани. Раніше в мечеті султанші був напис, відповідно до якого, їй приписували російське походження. Даний напис виправили тільки недавно.

Також дипломат дав коментарі щодо висловлювання глави МЗС України Клімкіна про загальні історичні заходи з Туреччиною. Він підкреслив, що на даний момент визначилася українська частина комісії історичних досліджень. У складі комісії будуть наукові діячі та історики. Країни хочуть створити таку комісію, яка буде проводити історичні дослідження та досліджувати архівні документи. Однак чисельність людей в комісії поки залишається невизначеною.

Дипломат підкреслив, що в України немає розбіжностей з Туреччиною в історичній сфері, як, наприклад, з Польщею. Створення комісії потрібно не для того, щоб переписати історію, а для того, щоб знайти нові факти щодо нашої держави, оскільки україно-турецькі відносини не завжди були доброзичливими. Він додав, що в роботі в історичній сфері величезну важливість мають першоджерела. Таким чином, на частини українських територій так чи інакше залишили слід османи, що призвело до появи спільних історичних пам’яток.

Коноплястий додав, що Туреччина завжди висловлювала підтримку незалежності нашої країни від часів козацької держави до сьогоднішнього дня. Таким чином, на думку дипломата, робота комісії може принести величезну користь.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*