Болгарія і Росія будуватимуть новий газопровід

Trend.az

Видання «EUobserver», інформує, що Болгарія має намір побудувати газопровід, за допомогою якого збирається транспортувати російський газ з Туреччини в Сербію.

Як зазначається, вже три компанії підписали контракти, відповідно до яких, вони зобов’язуються використовувати даний газопровід. Даний договір підписали низка компаній, серед яких «Газпром» РФ, болгарський «Булгаргаз», а також компанія «МЕТ» зі Швейцарії. Таким чином, Болгарія взяла на себе зобов’язання з будівництва нового газопроводу. За допомогою нього планується постачати російський газ до Сербії з Туреччини.

Також слід підкреслити, що для того, щоб побудувати вказаний проект знадобиться близько півтора мільярда євро. Крім цього, американські та європейські дипломати висловлюють побоювання, що даний газопровід може стати причиною посилення залежності ЄС від газу. Також реалізація проекту може негативно позначитися на безпеці України. Водночас, передбачається, що вже наступного року до Болгарії постачатимуть російський газ за допомогою газопроводу «Турецький потік».

Необхідно нагадати, що ще у 2016 році парламент України звернувся з закликом до Євросоюзу щодо недопущення будівництва нових газопроводів в обхід української території. Такі проекти, на думку депутатів, загрожують транспортуванням газу через Україну в ЄС.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*