Генпрокуратура України готова передати до суду справу про розстріли на Майдані

Riot policemen during clashes with protesters outside Dynamo stadium in Kiev. (Photo by Andrey Stenin/RIA Novosti)

В ході одного з ток-шоу, яке транслювалося в ефірі телевізійного каналу «Прямий», голова Генпрокуратури Юрій Луценко виступив із заявою про те, що ГПУ завершила досудове розслідування проти винних у смерті громадян на Майдані. Відомство готове направити справу для розгляду в суд.

Він розповів, що прокурори у справі Януковича наполягали на 15 роках тюремного ув’язнення. Однак Луценко як Генеральний прокурор вирішив не подавати апеляцію, а зосередити свою увагу на іншому провадженні. Таким чином, ГПУ закінчила розслідувати справу проти винних у масових вбивствах громадян на Майдані.

У відомства досить доказової бази для направлення справи до суду та на незалежну експертизу. Дана експертиза повинна підтвердити, що дії Януковича та його команди призвели до того, що мирних громадян розстріляли на Майдані. Так, всім винним загрожує позбавлення волі на довічний термін.

Луценко підкреслив, що крім тих силовиків, які зараз відповідають за свої дії перед судом, заочно слід засудити ще близько п’ятнадцяти осіб. У їх числі колишній голова України Янукович, керівники силових структур та винні у віддачі наказів. Голова ГПУ підкреслив, що як тільки у ВРУ приймуть необхідне рішення, ГПУ дасть старт цій справі. При цьому, Генеральний прокурор вважає цю справу своїм особливим обов’язком перед усіма учасниками Майдану.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*