Нова назва Дніпропетровської області

Ukrainianwall.com

Як повідомляється на офіційному порталі Верховної Ради в Інтернеті, Дніпропетровщина може бути перейменована вже в четвер наступного тижня.

На порядок денний сьомого лютого винесено два проекти закону. Перший, внесений головою держави Петром Порошенком, пропонує перейменувати Дніпропетровську область в Дніпровську, що зробить назву співзвучним адміністративного центру Дніпру.

Другий проект закону пропонує перейменування Дніпропетровської області в Січеславську. Автор законопроекту, нардеп Денисенко, вносить його повторно – в минулий раз голосування по перейменуванню з його варіантом не отримало схвалення парламентської більшості.

Нагадаємо, що адміністративний центр був перейменований в 1926 році, на честь Григорія Петровського, одного з відомих діячів радянського режиму початкового періоду.

У 2016 році, в рамках засудження тоталітарних режимів, Дніпропетровськ втратив відсилання до прізвища комуністичного високопоставленого чиновника. Раніше патріоти України знесли пам’ятник Григорію Петровському, встановлений перед залізничним вокзалом міста.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*