Посол України: відомості про війну УПА проти чехів – це міф

Radio.cz

Представник зовнішньополітичного відомства України в Чехії Євген Перебийніс вважає міфом відомості, згідно з якими, Українська повстанська армія (УПА) вела війну проти представників чеської національності, які проживали на території Волині. Він також зазначив, що авторами цих неправдивих відомостей є представники комуністичної політсили Чехословаччини.

Дипломат зазначив, що тема УПА в Чехії була створена штучно. Звичайно, ніхто не заперечує той факт, що в історії армії є не зовсім однозначні моменти, які можуть суперечити один одному, але при цьому, УПА не вела війну з чехами в зазначеному регіоні.

Посол зазначив, що даний факт підтверджують відомості, що містяться в архівній документації, а також низка історичних досліджень. Таким чином, відомості про війну УПА проти представників чеської національності є лише міфом. Нині даний міф також є досить поширеним

Варто відзначити, що в ході Волинської трагедії проходило винищення мирного населення в зазначеному регіоні, в тому числі й чехів. Також підкреслимо, що на даний момент існують суперечки між істориками щодо того, хто ініціював та реалізовував військові дії проти мирного населення регіону.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*