У Сербії не вщухають протести «Одного з п’яти мільйонів»

Dw.com

В сербській столиці та ще кількох містах країни не вщухають протестні демонстрації проти уряду. Дані заходи тривають вже протягом дев’яти тижнів, при цьому, як повідомляє преса, в протестах беруть участь десятки тисяч сербів.

Гаслом опозиціонерів є «Один з п’яти мільйонів», воно з’явилося як реакція на слова президента Сербії. Варто нагадати, що до цього голова сербів Вучич виступив із заявою, що не дозволить захопити владу протизаконними засобами, навіть у тому випадку, якщо будуть протестувати 5 мільйонів громадян.

Одним з наймасовіших протестів стала демонстрація, яка пройшла в цю суботу 03.02.19. у столиці країни – Белграді. Протестуючі громадяни принесли скриньку, де були листи, адресовані Вучичу. Як зазначається, там серби намагалися донести до президента причини протестної поведінки. На початку заходу зачитували лист студентів політологів столичного ВНЗ, які вимагали відставки голови Міносвіти Младена Шарчевича.

Також серед протестувальників були й представники лівих ідей. Вони принесли з собою червоні прапори, а також транспарант, який казав «Геть Вучича, геть капіталізм». Таким чином, обставини продовжили загострюватися та відбулися зіткнення з членами ліворадикальної організації «Маркс 21». При цьому, в протестах беруть участь представники різних політичних ідей, це як вкрай ліві, так й вкрай праві.

Водночас, вимоги демонстрантів все ще залишаються неточними. Частина з них наполягає на відставці Вучича та проведення нових чесних виборів, інша ж – вимагає боротьбу з корупцією, припинення тиску на пресу, а також відставки генерального директора телевізійного каналу «RTS», який має проурядовий характер, Драгана Буйошевича.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*