УПА боролася з польськими шовіністами – навчальна програма медколеджу на Буковині

Medcol.sumy.ua

Директор міжнародної організації «Український єврейський комітет» Едуард Долинський написав у своєму профілі у соцмережі «Фейсбук», що у Вашковецькому медколеджі у Чернігівській області, на заняттях викладачі розповідають про те, що Українська повстанська армія воювала проти шовіністів польського походження.

Директор міжнародної організації привів цитату з уроку, присвяченого цій темі, на підтвердження своїм словам. У цій цитаті повідомляється, що Українська повстанська армія боролася з поляками-шовіністами Армії Крайової, з Німеччиною періоду гітлерівського правління, а також з СРСР комуно-більшовицького толку. До 1944 року близько 500 тисяч воїнів становило ряди Української повстанської армії.

Також зазначалося, що керівництво збройного крила Організації українських націоналістів було дуже релігійним, тому дуже важливо було захищати церкви, які перебували на Заході України, від комуністичного режиму, що мав атеїстичний характер. А останній військовий обов’язок був виконаний солдатами Української повстанської армії у 1956. Саме тоді, у жовтні солдати боролися на угорському кордоні, з метою допомоги повстанню, яке спалахнуло в Угорщині проти комунізму.

Нагадаємо, що Республіка Польща визнала події, які відбулися на Волині у 1943 році, геноцидом. Тоді солдати ОУН-УПА масово брали участь у вбивствах польського народу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*