Мін’юст Естонії: Росія повинна відшкодувати нам збитки за радянську окупацію

Belsat.eu

Голова естонського Міністерства юстиції Естонії Урмас Рейнсалу у своїй статті для інформаційного видання «Eesti Paevaleht» назвав вимогу, згідно з якою, Російська Федерація зобов’язана виплатити державі компенсацію за роки радянської окупації. Він зазначив, що в ході окупації Естонії, Радянський союз не виконав положень Тартуського договору.

Рейнсалу підкреслив, що оскільки Російська Федерація є наступницею СРСР, то вона зобов’язана визнати факт радянської окупації, та, відповідно до міжнародного права, виплатити Естонії компенсацію.

Варто відзначити, що голова відомства й до цього висловлював свою позицію з даного питання. Мін’юст оцінив збитки за роки радянської окупації в розмірі 1,2 мільярдів євро. Крім цього, Рейнсалу звертався й до інших Балтійських держав приєднатися до позиції Естонії.

Примітно, що позиція голови Міністерства Юстиції Урмаса Рейнсалу не знайшла відгуку в уряді країни. Так, прем’єр країни Юрі Ратас звернув увагу на той факт, що Естонія є прихильницею послідовної зовнішньої політики та не має наміру активно складати та пред’являти вимоги до Російської Федерації про відшкодування збитків.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*