Генпрокуратура України проведе перевірку всіх екс-керівників Міноборони та Генштабу

ukrainianwall.com

На засіданні Тимчасової слідчої комісії, яке проходило в цей понеділок у ВРУ, голова Генпрокуратури Юрій Луценко зазначив, що в Україні будуть проходити перевірки діяльності усіх колишніх керівників Міноборони та Генерального штабу. Зазначається, що мова йде про усіх людей, які обіймали ці посади в період 1991-2014 років. Такі перевірки необхідні для того, аби виявити, хто з керівників був генератором знищення потенціалу Збройних сил України.

Генпрокурор зазначив, що така справа стане політичним вироком усім, хто причетний до роззброювання нашої армії. Він підкреслив, що у 1991 році наша держава мала великий потенціал та могла похизуватися ядерним арсеналом, який був третім у світі. Голова ГПУ інформує, що експерти вважають, що процес роззброєння проходив у чотири етапи. Один з цих етапів припав на період 2006-2009 років, коли у збройних силах проходили скорочення, а керівництво військових структур створили умови, в яких боєздатність армії була знижена, а її майно – розпродане.

Луценко звернув увагу на те, що сьогодні є низка блоків, що вимагають юридичної оцінки. По-перше, потрібно дати оцінку усім керівникам оборонного відомства та Генерального штабу, які вдавалися до політики роззброєння нашої армії. Він зазначив, що майно збройних сил продавалося за занадто заниженими цінами, які не могли задовольнити потреби модернізації української армії. По-друге, оцінки вимагає й продовження цієї ж політики, проте вже в період після 2010 року, коли Україну очолював Янукович. За період його президентства наша держава була розділена на три автономні військові зони.

Крім цього, керівник комісії та депутат від партії «БПП» Іван Вінник підкреслив, що в період 2005-2007 років, коли оборонне відомство очолював претендент на посаду голови держави Гриценко, у великій кількості розпродавалася військова техніка ЗСУ, при цьому ціна її була заниженою.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*