Київ представив дослідження про право національних меншин України

Eurasia.expert

У столиці була представлена інформаційна наукова брошура під назвою «Право на навчання рідною мовою. Центрально-європейська традиція і приклад Закарпаття ».

У цьому дослідженні вказується на правомірність надання представникам етнічної групи, яка розуміє себе національною громадою, права на освіту, яка б проходила на рідній для них мові, на всіх рівнях освітньої сфери.

Науково-інформаційна брошура посилається на закони, які регулюють право освіти, одержуваної на рідній мові. Посилання ведеться на акти тих країн, які контролювали територію сьогоднішньої Закарпатської області з 1867 року по момент оголошення Україною незалежності.

У тексті також можна знайти цитати на законодавчі акти, які надають право для національних меншин навчатися рідною мовою.

Василь Брензович, який є нардепом від БПП, взяв участь в присвяченій презентації науково-інформаційного видання. На присвяченій брошурі прес-конференції він зазначив, що «мовні» положення закону про освіту призводять до негативного та прикрого прецеденту. Парламентарій заявив, що цей прецедент порушує традицію, яка склалася в центрально-європейському регіоні та налічує понад півтора століття.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*