Верховна Рада України вимагає від РНБО оголосити про епідемію кору

socportal.info

Нардепи, які входять до Комітету ВР з охорони здоров’я, прийняли рішення звернутися до голови держави. Парламентарії мають намір вимагати від президента скликання засідання РНБО у зв’язку із захворюваністю на кір.

Глава парламентського комітету Ольга Богомолець заявила, що право оголошення епідемії має головний санітарний лікар, чия посада зараз не зайнята, і водночас не ліквідована. В такому випадку, вважають народні обранці, про епідемію кору здатне оголосити Рада нацбезпеки та оборони.

Також Комітет парламенту з охорони здоров’я має намір оцінити діяльність МОЗ як незадовільну, в тому числі в аспекті організації роботи спеціального штабу із запобігання поширенню кору.

Ольга Голубовська, завкафедри інфекційних захворювань в Національному медичному університеті імені Богомольця, заявила, що створений при Міністерстві охорони здоров’я штаб із запобігання поширення кору проводив засідання 1,5 роки тому. Однак інший завкафедри НМУ, Володимир Широбоков, повідомив, що цей штаб в минулому році проводив чотири засідання.

У Комітеті ВР з охорони здоров’я відзначили також, що штаб по боротьбі з кором повинен функціонувати при РНБО. Ольга Богомолець заявила, що очолити його може Андрій Волянський, завкафедри в Харківській медичній академії післядипломної освіти.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*