Молдова: нам не потрібно Придністров’я за всяку ціну

Littleknyaz.blogspot.com

Голова парламенту Республіки Молдова Андріан Канду, в бесіді з журналістом «Української правди» заявив, що його країна може відмовитися від повернення Придністров’я, яке в даний момент не підкоряється владі в Кишиневі.

За словами спікера, завдання по реінтеграції придністровського регіону в Молдову як і раніше актуально, однак воно не повинно бути виконане «за всяку ціну». Канду висловив думку, що Молдова може відмовитися від повернення Придністров’я в разі, якщо це завадить вступу в Європейський Союз та співпраці з Північноатлантичним альянсом.

Співрозмовник «Української правди» підкреслив, що якщо ціною реінтеграції непідконтрольного Молдові регіону стане відмова від реінтеграції, то Кишинів відмовиться платити її.

Раніше лідер Демократичної партії Республіки Молдова Володимир Плахотнюк виступив з ініціативою внесення до Основного закону поправок про європейську інтеграцію. На думку політика, прийняття таких поправок зможе забезпечити стабільність курсу Молдови.

Нагадаємо, що Придністров’я контролюється владою так званої «ПМР» з 1990 року, не погодившись з курсом Республіки Молдова на незалежність від СРСР. Кишинів прийняв рішення відновити свою юрисдикцію в охоплених заворушеннями територіях. У 1992 спалахнув збройний конфлікт, в якому Росія відкрито виступила проти Молдови, підтримавши Тирасполь «миротворцями» і озброївши «ополченців». Конфлікт залишається замороженим й сьогодні.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*