Новинський: тільки народ України може вказати на курс країни в НАТО і ЄС

Prm.ua

Лідер фракції «Опоблок» Вадим Новинський прокоментував зміни до Основного Закону, які, як планується, повинні прямо вказати курс країни в Європейський Союз і Північноатлантичний Альянс.

На думку опозиціонера, ці зміни до Конституції без всенародного референдуму є проявом узурпації. Вносячи зміни в преамбулу Основного Закону, влада обходить вимога підтверджувати національним референдумом зміни у зовнішньополітичному курсі держави. Він нагадав, що в рік прийняття Конституції європейська та євроатлантична інтеграції не були передумовою для неї, тому слід вносити зміни до статті вісімнадцятої, а не до преамбули.

Опозиційний політик підкреслив, що влада належить українському народові, який має виключне право визначатися з зовнішньополітичним державним курсом.

Питання вступу до Північноатлантичного Альянсу та Європейського Союзу Новинський назвав «предметом конфлікту», через те, що кількість українців, що підтримують такий курс, лише трохи перевищує 40%, в той час як приблизно така ж кількість їхніх земляків виступають проти цього.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*