В Україні запланована реформа екстреної медичної домоги

фото: ria.ru

В Україні планують чергову реформу, яка у цей раз стосуватиметься медицини – обіцяють, що швидка буде приїжджати за 4 хвилини, надавати першу допомогу зможуть навіть водії карет і кондуктори міського транспорту, а в людних місцях встановлять дефібрилятори.

Реформування екстреної медичної допомоги (ЕМД) розраховано на 5 років – по 2022 рік. Її головним підсумком має стати зростання виживання пацієнтів, завдяки оперативності прибуття швидкої за 4-8 хвилин після виклику, а не 10-20 хвилин, як зараз. Також відомо, що планується економія державних коштів на лікуванні, так як своєчасно надана допомога дозволить потім менше витрачатися на відновлення здоров’я пацієнтів.

Основні нововведення ЕМД можна розділити на технічні та кваліфікаційні. Під технічними розуміється створення нової IT-інфраструктури: центральний вузол зв’язку в кожному великому місті і районі, установка на автомобілях швидкої GPS-навігаторів, закупівля нових карет.

Організаційні новинки – це оновлення протоколів (інструкцій) для диспетчерів і мобільних бригад ЕМД. Диспетчерів навчать прийняттю правильного рішення в умовах цейтноту і консультування по телефону свідків, як надають першу допомогу потерпілому до прибуття швидкої. А виїзні бригади освоять навички її надання за стандартами розвинених країн і здадуть тести на перевірку знань та практичних навичок. МОЗ обіцяє підвищити зарплати «до рівня ринкових» тим працівникам ЕМД, які пройшли перекваліфікацію за західними стандартами.

Діючі лікарі швидкої допомоги до реформи ставляться насторожено. Побоюються, що їх знизять в статусі або змусять шукати роботу, адже за концепцією в бригаді ЕМП будуть два парамедика і медтехнік. Деякі діючі лікарі вважають, що нововведення зачіпає професійну гідність лікарів,  тому що посада парамедика є нижчою за статусом.

Економісти, в свою чергу, побоюються, що реформа ЕМП забуксує через нестачу фінансування.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*