Затримання українського торгового корабля – протизаконно

Odessa.online

Голова об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков висловив думку про те що Державна екологічна служба затримала торгове судно в Чорноморську всупереч закону. Таким чином, зі збитками довелося зіштовхнутися не лише власнику судна, але й державному бюджету.

Як зазначається, корабель затримала екологічна інспекція, оскільки він нібито забруднював довкілля, проте в компетенцію екологів не входить зупинка та затримання суден. Експерт підкреслив, що у співробітників інспекції не має повноважень для перевірки корабля, а такі дії виходять не лише за межі закону, вони також суперечать світовій практиці судноплавства.

Варто підкреслити, що з протизаконною діяльністю екологічних інспекторів зіткнулися й низка компаній інших держав. Саме за цією причиною до Кабінету міністрів надходили скарги на роботу органу.

На думку експерта, для того, щоб зупинити незаконні дії екологів необхідно перевести ситуації у площину закону. Для цього потрібно прийняти низку відповідних актів, які не дадуть можливостей представникам інспекції чинити свавілля.

Каленков підкреслив, що зараз розглядається низка актів про права та повноваження екологічних експертів, проте екоінспекція та Мінекології блокують їх. Також зазначається, що в державі ще шість місяців тому ухвалили закон, відповідно до якого, екоінспектори можуть з’являтися в порту лише за умовою надзвичайної ситуації. Проте, аби цей закон запрацював необхідно прийняти ще низку актів.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*