Заради Томосу будуть передруковані шкільні підручники з історії України

Gorod.lv

Прес-служба Міністерства освіти та науки України повідомила, що вже у 2019 році будуть надруковані нові підручники зі шкільної дисципліни «Історія України», в яких буде внесено недавнє отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

Лілія Гриневич, голова МОН України, розповіла, що дана дисципліна вивчається учнями у 11-му класі, та саме у 2019 році будуть надруковані нові підручники. Міністр повідомила, що відразу після того, як Томос був отриманий УПЦ, вона розпорядилася внести цю подію у навчальні програми з дисципліни, яка висвітлює історію нашої держави. Останнє засідання робочої групи відбулося 7 лютого, а протягом деякого часу відбудеться твердження оновленої програми для одинадцятих класів наказом МОН. При складанні підручників 2019 року, автори будуть зобов’язані враховувати даний наказ.

Голова Міністерства освіти та науки зазначила, що історія періоду незалежності нашої держави за програмою починає вивчатись ближче до квітня-травня. З цієї причини вчителям, які викладають історію у школах, повинні бути надані рекомендації, методичного характеру, оскільки у вивченні даного періоду історії нашої держави вони повинні висвітлити події отримання Томосу новоствореної УПЦ.

Голова МОН також торкнулася теми зовнішнього незалежного тестування, та заявила, що події отримання Томосу, увійдуть у тестування мінімум через 2 роки, оскільки існує непохитне правило, що програма іспитів, для вступу до вищих навчальних закладів України, може бути змінена не пізніше, ніж за 2 роки до її складання. Тому учні в 10 класі вже мають приблизну програму ЗНО, відповідно до якої буде складено тестування. При внесенні змін до програми у 2019 році, вже у 2021 учні зможуть побачити у своїх тестах питання, що стосуються отримання Томосу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*